Historie Squashe
Kolem roku 1148 hrají ve Francii le Paume, hru dlaní, ze které postupně vzniká tenis a na počátku 19. století hrají vězňové ve věznici pro dlužníky Fleet v Londýně hru Rackets, raketami a míčkem o zdi kolem sebe.

1820 Rackets se neznámo jak dostává do školy v Harrow a do jiných výběrových škol.
1830 Žáci školy v Harrow zjišťují, že hra s propíchnutým míčkem, který se o zeď rozplácne (squash), je zajímavější. Tato varianta hry je stále populárnější.
1864 Byly v Harrow postaveny první čtyři kurty a SQUASH byl oficiálně založen jako nový sport.
1890 První zmínka o hře squash mimo školu Harrow v knize The Badminton Library of Sports and Pastimes od vévody z Beaufortu.
1901 První kniha o hře squash, autor Eustace Miles, šampion v tenisu a Rackets.
1907 Vzniká první národní asociace, United States Squash Racquets Association.
1908 V Anglii podvýbor hry squash při Tennis and Rackets Association.
1911 Canadian Squash Racquets Association Kurt postavený na počátku 20. století v Bath Club v Londýně slouží za vzor standardních rozměrů kurtu na squash (32 × 21 stop = 9,75 × 6,4 m), o mnoho menší než kurt na Rackets (60 × 30 stop = 18,3 × 9,1 m).
1920 První profesionální Squash šampionát v Anglii, vítěz C. R. Read (Queens Club).
1923 H. A. L. Rudd předpovídá v časopisu Baily's Magazine úbytek mnoha hráčů Rackets ve prospěch hry squash.
1928 Squash Racketsati Associon v Anglii.
1989 Květen - první squash kurt v Československu - hotel Forum v Praze.
1992 Česká asociace squashe.
1994 Na světě je asi 46 tisíc kurtů a asi 15 miliónů hráčů squash.
1998 V České republice je asi 150 kurtů v přibližně 60 squashcentrech.
Historie Ricochetu
Ricochet lze charakterizovat jako rychlý a hravý raketový sport. Se svou velkou pestrostí úderů, elektronickým hlídáním outů a počítáním potěší každého milovníka dynamické hry.
Tento sport vznikl před osmi lety v Kanadě a u jeho zrodu stojí příznivci squashe, kteří chtějí vybudovat nový směr raketového sportu, vhodný jednak pro děti a ženy, tak i pro osoby s vyšší váhou. Zakladatelé ricochetu vycházejí z psychologického a sportovně-vědeckého výzkumu devadesátých let.
Ricochet, jako jeden z mála sportů, je chráněný autorským patentem.
Do ČR pronikl tento moderní sport před 3 lety. Ricochet ctí základy squashového sportu. Jeho pravidla se z 90-ti procent shodují s pravidly squashe. Charakteristický rozdíl mezi squashem a ricochetem je v rozměru hřiště, které je u ricochetu menší. Při hře ricochetu používáte lehčí a menší rakety a také menší míčky s jinými vlastnostmi. Potěší i svou cenou - sleva oproti ceně squashe dle jednotlivých časových pásmech 25 %.
Ricochet lze doporučit i dětem, ženám a všem kteří mají rádi sport.
(c) 2013